Ruleta je královnou

JAK HRÁT RULETU: PRAVILA HRY

Ruleta je královnou hazardních her již od nepaměti. Důvodů proč tomu tak je, je několik. Jednoduchá pravidla, která se hráč naučí za pár minut, zábava při hře, no a samozřejmě napětí a radost z výhry. Ruleta je prostě ideální koktejl emocí pro člověka, který si chce například užít adrenalinový zážitek a má chuť se hrát.

Cíl hry

Cíl rulety je prostý, trefit číselnou hodnotu nebo vlastnost políčka, na kterém se po roztočení zastaví kulička. Samozřejmě není to tak snadné, jak to vypadá a o vaší výhře ve velké míře rozhoduje štěstí. Pokud však na štěstí až tak nevěříte, můžete vyzkoušet různé ruletové strategie nebo systémy rulety. Někteří hráči na ně nedají dopustit, jiní jim ani trochu nevěří. Rozhodnutí zda je využijete, je na vás.

Ruletový stůl

Ruletový stůl je nejdůležitější součást hry. Pomyslně si ho můžeme rozdělit na dvě části. První část můžeme nazvat herní plátno, které slouží k podávání sázek. Druhá část s mechanismem zabezpečuje samotné točení rulety. Ruletové stoly mívají různý design, v závislosti na tom, jaký variantu rulety hrajete. Nenechte se však zmýlit, v 99 % případů jsou všechny věci na ruletových stolech stejné, ať jdete do jakéhokoli kasina.

U stolu sedí hráči a krupiér. Ruleta je hra, ve které hráči nehrají proti sobě, jako například v pokeru, ale proti kasinu a vyhrát může klidně i více hráčů najednou. Krupiér zastupuje kasino a řídí samotnou hru, přijímá sázky a vyplácí výhry.

Jak hrát ruletu, princip hry

Zahrát si ruletu je velice jednoduché, vlastně jen stačí jen přijít ke stolu, sednout si a počkat dokud nezačne nová hra. Při online hře je to ještě jednodušší, jedním kliknutím si vyberete stůl a jste přímo ve hře.

Hrát začínáte v momentě, kdy si na sázkové části stolu zvolíte svou sázku (sázek můžete provést při jedné hře více). Vsadíte tak, že své žetony (někde zvané i anglickým názvem chips), položíte na místo, které vyznačuje druh vaší sázky. Samozřejmě ještě dříve než tak učiníte, musíte si určit hodnotu vsazených žetonů.

Po provedení sázky počkáte na ostatní hráče, dokud krupiér nespustí ruletu a nevyhlásí konec sázek. Když krupiér roztočí kolo rulety, vhodí do něj kuličku. Ta by měla být vhozena tak, aby rotovala v opačném směru, než je rotace kola. Čeká se do té doby, dokud kulička nezapadne do některého z boxů. Tento box určuje hodnotu (číslo) a barvu výherních kombinací. Krupiér následně umístí na výherní políčko hracího plátna „panenku“, shrne prohrané sázky a potom vyplatí ty výherní. V tomto okamžiku se končí jedno kolo hry a vy můžete opět sázet na další kolo.

Typy sázek v ruletě

Ačkoli skutečně platí, že ruleta je jednoduchá hra, nabízí mnoho typů sázek a způsobů jak vyhrát. Základní dělení sázek je na vnitřní a vnější. Toto rozdělení odráží, na kterou část herního plátna budete sázet. Na obrázku je oblast vnitřních sázek vyznačena zelenou barvou a oblast vnějších sázek, žlutou barvou.

Zahrajte si ruletu

Jak vidíte, ruleta má kopec možností, jak vás zabavit a to jsme ještě nezmínili množství alternativních sázek na Recetrack, které nabízejí některé typy rulet. Samozřejmě je dobré si před samotným hraním uvědomit, že je to jen hra a stanovit si jasná pravidla a odpovědnost k hraní. Začátečníkům se obvykle doporučuje začínat se sázkami na méně rizikové položky (barva, sudá / lichá, 1 až 18/19 až 36). Pokud však už budete cítit, že ruletě rozumíte a dokážete číst hru, zkuste i speciální sázky. A pokud přece jen stále váháte, zda je ruleta ta správná hra pro vás, zkuste si ji nejprve nanečisto a zahrajte si ruletu zdarma online.